Bumeranga princips • IR.lv

Bumeranga princips

Mečislavs Maculēvičs savulaik bija pirmais Vītola fonda stipendiāts, bet tagad pats atbalsta studējošus jauniešus. Foto — Kristīne Madjare
Alise Zita Zeidaka

Šie cilvēki, kuriem augstāko izglītību savulaik palīdzēja iegūt Vītolu fonds, tagad paši ir kļuvuši par ziedotājiem un atbalsta studētkāros jauniešus

Kad pirms 20 gadiem uzņēmējs Vilis Vītols kopā ar sievu Martu nodibināja savas ģimenes vārdā nosauktu fondu un ziedoja tam vienu miljonu latu, viņu mērķis bija finansiāli atbalstīt jauniešus, kas studē kādā no Latvijas augstskolām. Drīz vien viņi uzrunāja arī citas privātpersonas, uzņēmumus un organizācijas iedibināt stipendijas, kuru administrēšanu uzņemtos Vītolu fonds.

Šo divdesmit gadu laikā šādas stipendijas ir izveidojuši vairāk nekā 400 ziedotāji un fondam kopumā saziedoti 28,6 miljoni eiro. Vītolu fonds līdz šim ir atbalstījis 4343 studentus — vidēji katrs no viņiem stipendiju saņēmis trīs gadus.

Mūsdienu zelts

Oficiāli skaitos fonda pirmais stipendiāts, saka Mečislavs Maculēvičs. Nācis no kultūras darbinieku ģimenes — viņa tēvs ir teātra režisors Valentīns Maculēvičs, bet māte — aktrise Mudīte Maculēviča.

Mečislavs jau vidusskolā izvēlējās ar ekonomiku un biznesa pasauli saistītas jomas. Ap to laiku viņš plūca laurus valsts ekonomikas olimpiādē, un skolotāja mudināja pieteikties tikko dibinātā Vītolu fonda stipendijai. «Tieši olimpiādes apbalvošanas ceremonijā arī uzzināju, ka esmu kļuvis par stipendiātu.»

Lai lasītu šo rakstu tālāk, lūdzam autorizēties ar savu epastu vai sociālā tīkla kontu:


Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties mūsu lasītāju pulkam. Abonējot digitālo žurnālu, saņemsi piekļuvi rakstiem nekavējoties.

Saņem svarīgākās ziņas katru darba dienas rītu