Latvijas hokejisti sarīko testu zviedriem, pasaules čempionātā atvadās ar zaudējumu. Spilgtākie mirkļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas hokeja valstsvienība otrdien ar 0:1 zaudēja Zviedrijai pēdējā spēlē pasaules hokeja čempionāta grupas kārtā un atvadījās no izredzēm tikt ceturtdaļfinālā. Čempionāta noslēgumā Latvija ieņems 10.vietu.

Uzvaru Zviedrijas izlasei nodrošināja Viljams Nīlanders, vienīgos vārtus gūstot otrajā trešdaļā skaitliskajā vairākumā. Mačā par labāko Latvijas izlasē nosauca Robertu Bukartu, savukārt par turnīrā labāko trijotni komandā atzina Rūdolfu Balceru, Rihardu Bukartu un Jāni Jaku.

Tikai uzvara pamatlaikā saglabātu Latvijai izredzes uz ceturtdaļfinālu, turklāt ar to vien arī būtu par maz. Latvijas valstsvienībai līdztekus trim punktiem par uzvaru pār zviedriem vēl būtu nepieciešama arī norvēģu uzvara pār ASV izlasi, lai B grupā sasniegtu 4. vietu un nedotos mājās jau pēc grupu kārtas noslēguma.

Zviedri pirmajā trešdaļā vairāk uzbruka, tomēr labas iespējas bija arī Latvijas izlasei. Iespējas vārtu guvumā neizdevās pārvērst ne Rodrigo Ābolam un Ronaldam Ķēniņam, nedz Rūdolfam Balceram. Turklāt Zviedrijas vārtos nekļūdīgi nospēlēja Linuss Ulmarks.

Saruna ar Rūdolfu Balceru

Uzbrucējs Balcers pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda labi aizvadīja pirmo trešdaļu un parādīja, ka var spēlēt ar zviedriem. Izdevās labas maiņas un bija iespējas gūt vārtus, piebilda Balcers.

Latvijas izlasei otrajā trešdaļā neizdevās gūt vārtus vairākumā, un ripu arvien vairāk pārvaldīja zviedri, taču bīstamu situāciju pie Artūra Šilova sargātajiem vārtiem nebija daudz. Glābēja lomā Šilovs nospēlēja pēc Karla Grundstrēma netraucēta metiena.

Zviedrijas izlase atklāj rezultātu

Tomēr zviedri apliecināja, ka ir vieni no labākajiem vairākuma realizētājiem čempionātā, izmantojot jau pirmo skaitliskā pārsvara iespēju. Viljama Nīlandera raidītā ripa caur spēlētāju burzmu atrada ceļu Šilova vārtos.

Saruna ar Ronaldu Ķēniņu

Uzbrucējs Ronalds Ķēniņš pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka komanda spēlē labi un cīnās par uzvaru. Zviedriem paveicās vairākumā izvirzīties vadībā, bet Latvijas izlasei pēdējā trešdaļā, iespējams, vairāk jāriskē, jo nepieciešama uzvara, piebilda Ķēniņš.

Zviedri nemainīja spēles taktiku arī pēdējā trešdaļā, vairāk pārvaldot ripu, bet bez spēka spiediena uz vārtiem, paļaujoties uz tehnisko meistarību. Zviedrijas hokejistu metieni nebija precīzi, turpretim Latvijas izlasei līdz perioda vidum neizdevās izveidot nevienu labu iespēju uzbrukumā.

Toties spēles atlikušajā daļā aktīvāka bija Latvijas izlase un netrūka arī metienu pa vārtiem. Tuvu panākumam bija Rodrigo Ābols un Mārtiņš Dzierkals, tomēr līdz vārtu guvumam latviešiem neizdevās tikt. Vairāk nekā divas minūtes pirms spēles beigām Šilovu aizstāja laukuma spēlētājs, bet zviedri aizsardzību noturēja līdz beigu svilpei.

Mājās Latvijas izlase atgriezīsies trešdien lidostā "Rīga" plkst. 6.35 ar reisu no Tamperes.

Balsojuma par Latvijas izlasē labāko hokejistu spēlē pret Zviedriju rezultāti

Valstsvienības kapteinis Rodrigo Ābols pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijai pretiniekus raksturoja kā meistarīgu komandu, kā arī uzsvēra, ka visam Zviedrijas hokejam ir raksturīga laba slidotprasme.

Saruna ar Rodrigo Ābolu pirms spēles

Tādēļ jārēķinās, ka zviedri centīsies savērpt uzbrukuma karuseļus, savukārt Latvijas izlasei jādodas laukumā ar domu par uzvaru un 60 minūtēs jāpaveic savs darbiņš godam, lai vēlāk varētu skatīties uz citu spēļu iznākumiem, piebilda Latvijas izlases kapteinis.

Saruna ar Joakimu Nordstrēmu

Zviedrijas hokejists Joakims Nordstrēms pirms mača intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka zviedriem jāspēlē kā komandai, lai cīnītos gan par uzvaru turnīrā, gan tiektos uzvarēt katrā spēlē un pakāptos maksimāli augstu turnīra tabulā. Augstāka vieta grupā, pēc viņa teiktā, palīdzēs komandai turpmākajās spēlēs.

Saruna ar Jūhanu Garpenlēvu

Savukārt Zviedrijas izlases galvenais treneris Jūhans Garpenlēvs intervijā Latvijas Televīzijai pauda pārliecību, ka viņa rīcībā ir laba komanda ar kvalitatīvu aizsardzību un vārtsargiem, kā arī ļoti spēcīgu uzbrucēju Viljamu Nīlanderu. Latvijas izlases spēles stilā Garpenlēvs saskata krievu hokeja ietekmi ar spēcīgu aizsardzību un aktīvu darbību viduszonā. Lai gūtu panākumu, Garpenlēvs no savas komandas vēlas ātru spēli un uzmanīgu darbību aizsardzībā.

Saruna ar Adamu Johansonu

Tikmēr Zviedrijas avīzes “Expressen” hokeja eksperts Adams Johansons pastāstīja, ka par "Tre Kronor" dēvētās izlases sastāvs nav tik spēcīgs kā uzvarētajā čempionātā 2018. gadā, taču komanda ir saliedēta, turklāt tās rīcībā ir superzvaigzne uzbrukumā Viljams Nīlanders.

Jau pirms pēdējām spēlēm grupā Zviedrijas izlase garantēja dalību ceturtdaļfinālā.

Priekšsacīkšu pēdējā dienā B grupā tiksies arī ceturtdaļfinālā jau iekļuvušās Somijas un Čehijas izlases. Savukārt A grupā Helsinkos pirmajā mačā Šveices izlase pēcspēles metienos nodrošināja septiņās spēlēs septīto uzvaru, ar 4:3 pārspējot Vāciju. Dienas tupinājumā vēl spēlēs Slovākija-Dānija un Kanāda-Francija. Slovāki un dāņi cīnīsies par A grupā pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu.

Čempionāta pirmajā posmā 16 komandas ir sadalītas divās grupās, kur izspēlē apļa turnīru. Ceturtdaļfinālā iekļūs katras grupas četras spēcīgākās komandas. Ceturtdaļfināli notiks ceturtdien, pusfināli – sestdien, bet turnīru Somijā noslēgs spēles par medaļām svētdien, 29. maijā.