2022. gada Pasaules kausa finālturnīrs futbolā svētdien, 20. novembrī, sākās ar drošu Ekvadoras izlases uzvaru, kas ar 2:0 (2:0) sarūgtināja mājinieci Kataru.

Ekvadoras izlasei par vietu astotdaļfinālā A grupā vēl jācīnās būs ar Nīderlandi un Senegālu, bet katariešiem abos pārējos mačos būs jācīnās par tikšanu vismaz pie kāda punkta.

Abus vārtus uzvarētājiem pirmajā puslaikā guva Ekvadoras izlases kapteinis Enners Valensija, vienā gadījumā arī realizējot 11 metru soda sitienu.

Ar realizēto "pendeli" Valensija kļuvis par visu laiku labāko Ekvadoras vārtu guvēju Pasaules kausa finālturnīros, kā arī iegājis Pasaules kausu vēsturē. Tā ir pirmā reize finālturnīru vēsturē, kad pirmie vārti sacensībās tiek gūti ar 11 metru soda sitienu.

Ekvadoras pārsvars neraisīja šaubas ne mirkli, jo jau trešajā minūtē bumba ielidoja Kataras vārtos. Mača galvenais tiesnesis fiksēja vārtu guvumu, tomēr pēc brīža video atkārtojuma tiesnesis (VAR) atcēla šo lēmumu - strīdīgajā epizodē kādā brīdī viens no ekvadoriešiem bija ar pēdu priekšā Kataras priekšpēdējam aizsardzības spēlētājam.

Ekvadora pēc 13 minūtēm tika pie sava pirmā gola, realizējot "pendeli". Valensija labi aizskrēja no Kataras aizsargiem, apspēlēja mājinieku vārtsargu Saadu Alšīdu, kurš viņu nogāza. Kataras vārtsargs saņēma brīdinājumu, bet Valensija realizēja "pendeli".

Valensija pēc 15 minūtēm guva savus otros vārtus, teicami nospēlējot ar galvu pēc centrējuma.

Katarieši pirmo reizi pretinieku vārtiem pietuvojās tikai pirmā puslaika kompensācijas laikā, izmantojot pretinieku nedaudz iemigušo aizsardzību. Bet otrajā puslaikā komandas spēlēja daudz mierīgāk, labu vārtu gūšanas momentu bija krietni maz, Ekvadorai droši svinot uzvaru ar 2:0.

Pirmdien, 21. novembrī, A grupā savstarpējo spēli aizvadīs Nīderlande un Senegāla. Otrās kārtas mači (Katara-Senegāla; Nīderlande-Ekvadora) šajā grupā paredzēti 25. novembrī, bet 29. novembrī spēlēs Katara ar Nīderlandi un Senegāla ar Ekvadoru.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!